10 důvodů proč vsadit na elegantní dámský batůžek

Světoví návrháři prolomili zastaralé mýty a batoh už není jen doménou sportovního stylu. Elegantní batůžky jsou krásným a velmi praktickým módním doplňkem. V nabídce jsou batohy z látkových, kožených, koženkových i kombinovaných materiálů, v různých barvách, designech i velikostech.

1. Stylový doplněk

šatům i sukni si dnes klidně můžete vzít elegantní batůžek. Stejně, tak si můžete outfit sladit do sportovního stylu. Dámský batoh s vámi bude perfektně ladit. Hodí se na kávu do města, do kina, na procházku, do práce, do fitka i na obrážení farmářských či vánočních trhů se svařeným vínem v ruce.

2. Elegantní v každé situaci

Každá žena během dne vystřídá hned několik rolí. Třeba roli manželky, matky, babičky, cestovatelky, kamarádky, sportovkyně, studentky, manažerky či podnikatelky. Stylové batohy pozvednou ženský šarm a podrží vás v každé roli. Pro každou z nich se totiž perfektně hodí.

3. Volné ruce

Díky batůžku už nebudete mít věčně studené ruce a hlavně je budete mít volné. Můžete se držet za jízdy v tramvaji, místo v rukou nést nákup na zádech, využít ruce k popíjení kávy i vyřizování zpráv. Díky batohům můžete zachovat aktivní životní styl i eleganci a spojit příjemné a užitečné.

4. Šetrnost k páteři a kloubům

Mnoho z nás dnes trpí na bolesti zad, zablokovanou krční páteř a migrény. Nošením těžkých tašek na jednom rameni situaci ještě zhoršujeme. S městským batohem zatěžujeme obě poloviny zad souměrně, šetříme klouby i páteř a zároveň nás nutí držet vzpřímený postoj.

5. I pro větší zátěž

Ženy jsou od přírody křehká stvoření, která často tahají těžké nákupy i školní potřeby svých dětí. Jejich svalové nastavení je od přírody zcela jiné než u mužů a s batohem si mohou svá břemena ulehčit. Do batohu dáte oblečení do fitka, svačinu, notebook i nákup a váhu na zádech ani nepocítíte.

6. Perfektně sedí

Díky příjemným materiálům, různým velikostem a pohodlným popruhům vám bude batůžek krásně sedět na ramenou i na zádech, nebude tlačit ani zavazet. Stačí si vybrat ten, který vám nejlépe vyhovuje. Můžete si zvolit třeba nějaký pěkný luxusní kožený batoh.

7. Prostorný a prakticky uspořádaný

Dámské batohy jsou nesmírně prostorné, některé se dají dokonce i zvětšit díky postranním cvočkům, zipům či stahovacím páskům. Dají se zapnout a mají spoustu kapes a kapsiček, díky kterým si můžete všechny potřebné věci v batůžku dokonale uspořádat a zorganizovat.

8. Nejen pro vás

Nikde není napsáno, že musíte po celou dobu na výletě nosit batoh na zádech pouze vy. Klidně ho půjčte ho dětem i dalším členům rodiny. Díky délkově nastavitelným popruhům jim dokonale padne.

9. Vzor pro děti

Všechny děti chtějí to, co mají jejich maminky i tatínci. A jak jinak přimět děti nosit batohy, než jít vlastním příkladem. Vytvoříte jim zdravý návyk a vyhnete se skolióze, hyperkyfóze či hyperlordóze.

10. Batoh nebo kabelka

Mezi batohy dnes najdete i variabilní modely 2v1, u kterých si podle potřeby a nálady rozhodnete, jestli to dnes bude v tuto chvíli kabelka nebo batoh. Pro milovníky minimalismu jednoduchý design perfektně ladí s multifunkčností. Tyto kabelko-batohy mohou být elegantní i sportovní.