7 kroků k výběru ideální dámské kabelky

Dámská kabelka dokáže dokonale změnit celý váš outfit a skvěle podtrhnout vaši osobnost i celkový dojem. Jak a podle čeho si vybrat správnou dámskou kabelku se dočtete v našem dnešním článku.

1. K čemu novou kabelku potřebujete a kam ji budete nosit

Od kabelky pro volný čas očekáváte jiné věci, než od té společenské, proto si nejdříve ujasněte, při jakých příležitostech ji využijete. Zda jde o každodenní kabelku do práce, na cestování či nákupy. Pokud víte, k čemu ji budete používat, lépe odhadnete její styl, ideální tvar a velikost.

Klasické kabelky mají často hranaté obrysy, u elegantních kabelek převládají zaoblené tvary, extravagantní kabelky zdobí nezvyklé barevné kombinace i aplikace a mají nevšední proporce. Kabelky s delšími popruhy působí sportovněji, elegantní formálně a konzervativní tašky mají krátká ucha pro nošení v ruce nebo na předloktí, crossbody kabelky zase evokují uvolněný dojmem.

2. Co budete v kabelce nosit

Zvolte si správnou velikost kabelky podle věcí, které s sebou v dané situaci nosíte. Na mobil, klíče a peněženku vám stačí malá kabelka. Pokud nosíte do práce desky s dokumenty A4, notebook, lahev s vodou či boty na přezutí, pořiďte si větší kabelku s přihrádkami s vyšší nosností, která se dá nosit v ruce i přes rameno. Business kabelka nebo shopper bag je prostornější a počítá s větší zátěží.

3. Styl kabelky podle oblečení

Kabelka musí odpovídat vašemu stylu oblékání. Projděte svůj šatník a podívejte se, jaké oblečení nejčastěji nosíte. Pro příznivkyně elegantní módy, kostýmků a pouzdrových šatů se hodí kožené kabelky a luxusní tašky. Podle toho, zda vyznáváte sportovní, minimalistickou nebo extravagantní módu, vybírejte i dámskou kabelku. Její design musí být v harmonii s vaším běžným oblečením.

4. Vzhled kabelky podle osobnosti i postavy

Velikost kabelky a délku popruhů přizpůsobte tvaru i výšce postavy. Pro dámy s plnějším dekoltem se hodí kabelky do pasu. Pro ženy s výraznými křivkami zase velké kabelky z tenkého materiálu se středně dlouhými uchy. Pro vysoké a štíhlé postavy lze zvolit všechny typy, zejména čtvercové a oválné tvary. Pro menší ženy se hodí malé kabelky, tašky a batůžky, které je opticky prodlouží.

5. Barva kabelky

S klasickými neutrálními barvami neuděláte chybu. Sázkou na jistotu je černá, šedá, bílá, béžová a hnědá. Ženy, které hledají výrazný doplněk, mohou sáhnout po tzv. statement kabelkách, které nepřehlédnete. Zdobí je výrazné barvy jako červená, modrá, zelená, žlutá či oranžová a mají zajímavé zpracování či tvar a oživí každé business oblečení. Pokud váš šatník hýří barvami, pořiďte si neutrální kabelku, která si s extravagantním oblečením bude rozumět.

6. Materiál kabelky

Celkový dojem z dámské kabelky ovlivňuje hlavně její materiál. Kůže působí luxusně, nadčasově a dlouho vydrží, textilní tašky zase působí odlehčeně a volnočasově, snadno je taky vyperete. Kožená kabelka s vámi prožije celé roky a při trošce údržby bude stále chic. Syntetické kabelky jsou nenáročné na údržbu, mají však kratší životnost.

7. Vnitřek kabelky

Vnitřek kabelky je stejně důležitý jako její vnější vzhled. Do kabelky budete sahat mnohokrát každý den. Její použitá podšívka musí být příjemná a kabelka musí mít dost přihrádek a kapes na všechny vaše věci. Díky tomu nebudete neustále hledat mobil, rtěnku, parfém, peněženku či klíče.