Zpět do obchodu

Registrace

Co o Vás prozradí peněženka

Partnera si vybíráme hlavně na základě chemie. Alespoň to tvrdí vědci, že za to mohou feromony a vzájemné sympatie. My však víme, že jde o mnohem víc. Dnešní páry hodnotí i společenské postavení, výši výdělku, vzájemné koníčky, životní postoj a názory i zda se jim líbí vzhled toho druhého. A pozor, zde nejde pouze o fyzično, ale i o styl oblékání a zda má vkus. O člověku toho hodně prozradí i módní doplňky. Podtrhují charakter a ukazují, zda je o co stát. Třeba taková pánská peněženka řekne toho opravdu hodně.

Jak na nás působí vzhled

Představte si, že vidíte muže s upraveným plnovousem, dřevěným motýlkem, vyžehlenou košilí a s velmi sebevědomým vystupováním. Sedí v kavárně s mladou ženou po boku a po vypití kávy se ujme placení. Nejspíš očekáváte, že zaplatí hodinkami anebo že z kapsy vytáhne běžnou peněženku. Ale to se pletete. V lepším případě to bude jeho stará ošoupaná peněženka ze střední, v tom horším dá ruku do kapsy a servírce podá zmačkanou bankovku. První nadšený dojem je tatam. Nyní si to představte s tím správným koncem. Muž si vyndá pánskou koženou peněženku v černém lesklém provedení. To je rozdíl!

A přesně to dělá muže mužem. Umět se oprostit od dob minulých a jít s dobou. Respektive volit takové doplňky, které okolí ukážou, že jste již dospělý muž. Ale i tady nemáte vyhráno. Jen pěkný model to nezachrání.

Víte, co vše je v peněžence povoleno?

Taková peněženka u pravého gentlemana musí splňovat určité podmínky. Hlavní je ta, že nesmí být tlustá, naditá a nic z ní nesmí trčet a vypadávat. Všude lezoucí účty nejsou dobrou vizitkou. Spíše to budí dojem nepořádku a neschopnost včas platit své závazky. A jak toho docílit?

  • Nemnožte drobné. Spíše se doporučuje je vůbec nenosit. Pokud už přece jen, ty s nejmenší nominální hodnotou rozdejte na spropitném. Vyplatí se i útraty zaokrouhlovat. I tak se mincím vyhnete. Navíc mají velkou váhu, cinkají, zbytečně nafukují peněženku a v tom nejhorším scénáři mohou i poškodit kreditní karty.
  • Stvrzenky rychle vyndat. Paragony, které po vás požaduje nosit domů vaše paní, klidně berte. Ale v co nejkratší míře je odevzdejte.
  • Nenoste tam nic zbytečného. Básničku z první třídy, ubrousek restaurace z prvního rande ani staré lístky do kina nikoho neohromí. Zbavte se toho!
  • Veškeré karty rozdělte na ty důležité a méně podstatné. Kreditky, řidičský a občanský průkaz, kartičku pojištěnce, do knihovny a do práce určitě ponechte. Ale ostatní buď převeďte do online podoby nebo uložte jinam a vytáhněte pouze v případě potřeby.

Každý muž si zaslouží pěknou kvalitní peněženku. Vybírejte dle svého stylu. Dokonale tak zapadne a bude pro vás příjemné ji nosit.

Zpět do obchodu