Praktické tipy jak skladovat kabelky

Kabelky dávejte na určené místo vždy čisté a ošetřené. Naučte se je vhodně uložit, seřadit a uspořádat. Vyberte si skříň či police na kabelky a zkuste na ně používat ochranné obaly.

Skříň a police na kabelky

Šatní skříňvrchní police, kde se dají pěkně vedle sebe uložit kabelky jedna vedle druhé. Na uskladnění kabelek se hodí police, regály, knihovny i komodyhlubokými zásuvkami. Velmi dobře k tomu může posloužit i otevřený policový botník, který bude se stylovými kabelkami působit zajímavě v ložnici, šatně i chodbě. Určete si místo, kde budete mít kabelky stále po ruce. Na uskladnění kabelek si můžete pořídit či ušít i plátěné kapsy, do kterých si kabelky vložíte.

Věšáky na kabelky

Klasický věšák se hodí pro odkládání kabelek, které v této sezónně neustále měníte a nosíte, aby vám na ně zbytečně nesedal prach. Existují i kabelkové věšáky, které pověsíte na dveře. Vyzkoušet můžete i věšáky na kabelky do skříně. Ucha kabelky pověsíte do drážky na ramínku a zavěsíte na tyč do skříně jako oblečení. Ve skříni se dvěma tyčemi využijete spodní prostor a kabelky přehledně uskladníte. Využít můžete i závěsný organizér na kabelky, které snadno zavěsíte na tyč ve skříni.

Další možnosti uskladnění kabelek

Kabelky, které chcete odložit na další sezónu, nebo je využíváte jen příležitostně, můžete uložit do šuplíku pod postelí, boxů a krabic. Na takto ukryté kabelky však můžete časem zapomenout, proto takto uchovávejte jen sezónní modely. Snažte se uskladnit kabelky tak, abyste je měli co nejvíce po ruce a při výměně vždy vraťte kabelku na původní místo.

Systém v ukládání kabelek

Kabelky můžete ukládat podle velikosti od největší po nejmenší nebo ve spektru barev od nejtmavší po nejsvětlejší. Kabelky můžete ukládat i podle ročních období, ve kterých je využíváte, nebo podle příležitostí, ke kterým je nosíte. Před uložením kabelky ošetřete a vyplňte je novinovým papírem, aby držely tvar. Dlouhé popruhy odpojte a vložte dovnitř kabelky a nenechte je viset.

Způsob ukládání kabelek

Nejideálnější způsob ukládání je vedle sebe. Nedoporučujeme ukládat kabelky na sebe v několika vrstvách, protože se pak zbytečně ničí, krčí a deformují. Vertikální ukládání je nejpoužívanější a nejefektivnější způsob ukládání, protože jsou při něm kabelky ve své přirozené poloze, nedeformují se a nemění svůj tvar. Horizontální ukládání na ležato vodorovně se hodí do úzkých polic.