Zpět do obchodu

Registrace

Nezapomeňte ani na krásnou kabelku

V životě slečny přijde den, kdy dozraje v ženu a pochopí, že mít doma alespoň jednu pořádnou kabelku je prostě nutností. Zamiluje se do nich a batoh pasuje pouze jako partnera do přírody. A tak se začne zajímat o to, jak by ta vysněná dámská kabelka měla vypadat. Jenže zde nastává problém. Už jste někdy viděli malé dítě v hračkářství ve chvíli, kdy je mu řečeno, ať si vybere pouze jednu věc? Stejně nejistě a vyděšeně vypadají i mnohé ženy v brašnářství.

Jak na výběr kabelky

Přitom se stačí řídit 4 hlavními body, na které si odpovíte a hned budete mít jasno. Alespoň v tom, jaký typ potřebujete sehnat. Na trhu jsou k dostání malé modely padnoucí do ruky, které se hodí na party, slavnostní večery a případně rodinná focení. Ale najdeme i objemné, kde se vejdou i nezbytnosti pro děti a manžela.

Ta správná taška přes rameno vás musí okouzlit a vždy splňovat přesně to, co od ní zrovna očekáváte. A nyní dané otázky.

  1. Kde všude ji budete nosit a využívat. To je prostě základ. Velmi záleží na tom, co vše musíte u sebe mít. Jestli je to jen zlatá trojice klíče, mobil a peněženka, pak postačí nějaká menší. Ale jestli do ní rvete nákup k večeři, tenisky na cvičení, pití pro děti a oblíbenou knihu na tu hodinu klidu, kterou budete mít, než dcerce skončí balet, bude to chtít něco objemnějšího.
  2. Kabelka vám musí slušet. Je to tak! Víme, že hlavně vybíráte očima, ale zkuste si představit, že daný model máte na rameni? Nebudete s ní působit příliš robustně, neztratí se na vás? Důležitý je tedy nejen vzhled, vzor a barva materiálu, ale i tvar, velikost a schéma tašky. Vysoké ženy si mohou dovolit prakticky každou, ale menší dámy by měly zapomenout na kabelky s dlouhým uchem či na až příliš okázale velké kabelky.
  3. Slaďte kabelku se zbytkem. Pokud hledáte kabelku na běžné každodenní nošení do práce, zvolte si raději neutrální tón barvy. Pokud však vyrážíte do společnosti platí, že kabelku vybíráme dle šatů. Neměla by splývat, ale ani příliš razit. Skvěle vypadá, pokud ke vzorovanému outfitu naplníte jednobarevnou a naopak.
  4. Četnost nošení. Tady se většinou cena rovná kvalitě. Jestliže si zrovna vybíráte kabelku, kterou vytáhnete jen párkrát za rok, klidně zajděte do nejbližšího obchodu a za pár stovek nakupte. Avšak počítejte s brzkým proděravěním nebo utrženým uchem. Jsou totiž šity z textilu a ten má malou životnost. Pokud hledáte kabelku do práce, takže ji budete tahat na ruce a válet pod stolem téměř každý den, vyplatí se zainvestovat. Určitě neprohloubíte, když si vyberete koženou kabelku. Ta je odolná a má dlouhou životnost.

Raději jednu pořádnou než deset k ničemu

Problém mnoha tašek je ten, že se špatně skladují, musíte z nich přendávat věci, a hlavně pak máte těžký výběr, protože se neumíte rozhodnout, kterou vzít. Doporučujeme je tedy pravidelně měnit třeba s kamarádkou, prodávat na bleším trhu anebo si alespoň pořídit vložnou kapsu do kabelky. Tam uschováte vše potřebné a pak už jen přemisťujete do aktuálního modelu.

Zpět do obchodu